Halı Grupları | Koyunlu Halı Modelleri
HALI GRUPLARI

Halı Grupları Kullanım Alanları

Halı Grupları denilince aklımıza el dokuma halı, makine halıları, modern halılar, klasik halılar gibi halı grupları gelmekte. Peki bu halı grupları nasıl bu şekilde gruplanır ? Halı grupları kullanılacak mekana göre ve dizayna göre değişiklik gösterebilir. Örneğin tarihi bir yapı içinde bir halı kullanmak istiyorsanız mekana ve dizayna uygun olması açısından klasik halı diye tabir ettiğimiz eski tarz klasik görünüşe sahip bir halı tercih edebilirsiniz diğer yandan modern bir yapı içerisinde bir halı tercih etmek isterseniz tercihiniz kesinlik hem ortama hem dizayna ayak uydurması açısından modern halı dan yana olmalı. İşte tamda bu yüzden halıları kullanım alanlarına göre gruplandırma ihtiyacı duyulmuştur.

 

Halı Grupları İsimleri Nelerdir? 

Halı Grupları isimleri, halıyı gruplandırmak adına kullanılan isimlerdir örneğin el dokuma halı, modern halı, makine halısı, klasik halı gibi bu isimler halının yapılış tarzı ve kullanılan konsepte göre değişiklik gösterir. Örneğin evinizi modern bir konsept dahilinde dizayn ettiyseniz modern halılar sizin için daha uygun olurken evinizi klasik bir konsepte dizayn ettiyseniz sizin için klasik halılar daha uygun olacaktır. Yapılış tarzı açısından bakarsak el dokuması halılar her ilmekte düğüm atılarak yapılır. Oysa makine halısı makine tarafından otomatik olarak dokunduğundan el dokuma halıdaki düğümler bulunmaz. El dokuması halı alacağınızda önce halının arkasına bakın ve düğümleri inceleyin. Düz şerit çizgiler gibi düğüm izleri görüyorsanız o halı makine halısıdır. Fakat asimetrik bir şekilde ara ara düğümler belirgin görünüyorsa o halı el dokuması halı demektir.
 

Halı Grupları Fiyatları 

Halı grupları fiyatlarında, fiyatı büyük oranda değiştirebilecek bazı etkenler bulunmaktadır. Bu etkenler halının yapılış tarzı el dokuması bir halımı yoksa makine tarafından yapılan bir halımı, yapılış maddesi pamuk bir halımı yoksa polyester bir halımı veya halının uzun geniş bir halı mı yoksa kısa dar bir halımı olduğu gibi etkenlerdir. Fakat Koyunlu Halı sitemizi detaylı olarak ziyaret edebilir bütçenize uygun aradığınız her model ve fiyatta halıyı Kredi Kartına 12 Ay Taksit İmkanı ve Ücretsiz Kargo gibi seçeneklerle satın alabilirsiniz.