Seccade Halı | Koyunlu Halı
Seccade Halı

Henüz yeni ürünümüz bulunmamaktadır

Mağazamıza yeni ürünler eklendiğinde sizleri en kısa zamanda haberdar edeceğiz.

Geri Dön Anasayfaya Dön

Seccade Halı Çeşitleri

Seccade halı ibadete yardımcı olmak için kullanılan, üzerinde namaz kılmak üzere farklı türlerde iplikler ve desenlerle yapılmış özel bir yer yaygısıdır. Özel bir yer yaygısı olan Seccade halılar uzun yıllardan beridir farklı iplikler ve desenlerle kültürümüzde yerini kapmıştır. Desenlerine göre pek çok seccade halı çeşitleri bulunmaktadır. Aralarında en çok ismini duyuranlar başlıca Bergama seccade, Kırşehir seccade, Kula seccade, Konya seccade, Uşak seccade gibi seccade halı çeşitleri olmuştur. Sizde seccade halı modelleri ve çok daha fazlası için Koyunlu Halı sitemize göz atabilirsiniz.

 

Seccade Halı Kullanım Amaçları

Üzerinde pek çok desen ve motifleri barındıran seccade halıların öncelikli kullanım amacı insanların namaz ibadetlerini gerçekleştirirken onlar için temiz bir alan sağlamaktır. Fakat seccade halıların özel bir yer yaygısı olması ve kültürümüzde seccade halıların önemli bir yeri olduğundan seccade halılar kültürümüzü yansıtması açısından yerlere motif olarak yayılabilir yine aynı şekilde kültürümüzü yansıtmak adına motif olarak duvara asılabilir. Seccade halıların bir diğer kullanım amacı ise insanların birbirlerine bir ev hediyesi olarak hediye edebilmesidir. Sizde Koyunlu Halı sitemizde bulunan seccade halılara göz atabilirsiniz.
 

Seccade Halı Boyutları Nasıl Olmalı?

Öncelikli kullanım amacı namaz ibadeti olan seccade halıların pek çok farklı türü ve deseni olduğu gibi yine pek çok farklı boyutları mevcuttur. Fakat öncelikli amacı ibadetimize yardımcı bir araç olan seccade halıların kullanan kişinin boyuna uygun olması gerekir. Bu sebeple seccade halısının standart bir boyu yoktur. İbadetimize yardımcı olmak dışında evimizde motif olarak kullanacağımız seccade halıların ise serilecek veya asılacak yerin ölçülerine göre boyutları seçilebilir.